18 Ağustosta çıkan yangında büyük hasar gören Kumla’nın tek okulu olan Ali Kütahya İlk ve Ortaokulu geçen kısa zaman içerisinde titiz bir çalışma ile yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi.
Yangında büyük oranda hasar gören okulun çatısı yenilendi, dış boyası tamamen değişti, bahçe düzenlemesi ile yeni basketbol, voleybol ve hentbol sahaları oluşturuldu. Özellikle okul dışı düzenlemeleri ve yaya geciti çizgileri de unutulmadı.