Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü renkleri altında, 1 Dünya Şampiyonluğu, 4 Avrupa Kupası Şampiyonluğu, 16 Türkiye Şampiyonluğu, 3 Judo Balkan Şampiyonluğu kazandıran, Gemlik doğumlu ve Altın Kız lakaplı Semanur Erdoğan’ın isminin verildiği spor salonunun temeli atıldı.
Gemlik Belediyesi tarafından Özdilek Cevdet Aynur Mayruk İ.H.L bahçesine yaptırılacak Semanur Erdoğan Spor Salonunun temel atma törenine, Önceki Dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Milli Sporcu Semanur Erdoğan ve Ailesi’nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Milli Sporcu Semanur Erdoğan, eğitim ve spor hayatı boyunca elde ettiği başarıları anlatarak, “Bir İmam Hatipli olarak, adımın Gemlik’te yapılacak bir İmam Hatip Lisesinin Spor Salonuna verilerek yaşatılacak olmasından büyük onur duyuyorum. Bu onuru bana layık gören Gemlik Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’a ve bu anlamlı projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın yanı sıra 2024 ve 2028 Olimpiyatlarına Gemlik’ten katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek adına dualarınızı esirgemeyin diye konuşan Semanur Erdoğan, spor salonunun ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, Eğitime ve spora verdikleri desteklerden bahsederek, kısa süre önce temeli atılan ülkemize dünya ve olimpiyat şampiyonluğu yaşatmış Naim Süleymanoğlu’nun isminin verildiği 11 Eylül İlkokulu Spor Salonunun inşaatının hızla ilerlediği söyledi. “Göreve geldiğimizde Gemlik’te sadece 1 okulumuzda kapalı spor salonu vardı” diye konuşan Başkan Yılmaz bu sene yapılacak 5 spor salonu ile birlikte bu sayının 12’ye çıkacağını ifade etti. Gelecek hafta İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezinin açılışını gerçekleştireceklerini dile getiren Yılmaz, bu yıl 5 Aile Sağlığı Merkezinin vatandaşların hizmetine gireceğini söyledi. Toplu Konut hamlesinin de olanca hızıyla devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bir ay içerisinde kura çekmeyi düşünüyoruz. İlk etapta 158 daire 8 dükkânın sahipleri kura yöntemiyle belirlenecek ve Cihatlı da yüksek yaşam standartlarına uygun modern yaşam başlayacak” dedi. Eğitimde Gemlik’in altın çağını yaşadığını vurgulayan Başkan Yılmaz, “15 sene öncesine kadar 1 sınıfta 55 kişi eğitim görürken, merkezi yönetim ve yerel belediyenin yaptığı okullarla bu sayı 25 düşmüştür. Milletimizin hak ettiği eğitim, sağlık ve spor hizmetlerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi. Kapalı spor salonları, futbol sahaları, semt sahaları ve halı sahalar dâhil Gemlik’te ki 29. tesisinin temelini attıklarına dikkat çeken Yılmaz, yakın zamanda da yeni tesislerinde temelinin atılacağını ifade ederek Semanur Erdoğan Spor Salonunun Gemlik’e ve öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Marifet iltifata tabidir diye sözlerine başlayan Önceki Dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, Milli Sporcu Semanur Erdoğan’ı başarılarından dolayı tebrik ederek, Gemlik’in yarınlarına güçlü bir altyapı oluşturmak için gerek açılış gerek temel atmalarıyla hizmet eden Gemlik Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’ı da marifetlerini iltifatlandırmak istiyorum” diye konuştu. “Bizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacak olanlardan biriside Semanur kızımız olacaktır” diye sözlerini sürdüren Müezzinoğlu, “Semanur, Türkiye’de, dünyada, Avrupa’da ve balkanlarda dalgalandırdığı ay yıldızlı bayrağı inşallah olimpiyatlarda da dalgalandırarak kendi başarılarıyla bütün sporcu gençlere örnek olacak” dedi. 240 günlük yapım sürecinin çok olduğunu söyleyen Müezzinoğlu 29 Ekim 2018 tarihinde spor salonunun hizmete girmesi için müteahhitfirmadan söz alarak, spor salonunun Gemlik’e hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Konuşmaların ardından okunan dualarla birlikte Semanur Erdoğan Spor Salonunun temeline ilk harç döküldü.