Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Baskanlığı’na bağlı ekipler ile Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri polis destekli olarak önceki akşam Gemlik Kumsaz sahilinin tamamına çadır kurarak işgal etmeleriyle ilgili olarak sahillerin amacı dışında kullanıldığı gerekçesiyle tüm çadırlar sökülerek sahili halkın kullanımına açtılar.
Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise sadece Kumsaz’da değil tüm sahillerin halka ait olduğu maksadı dışında kullanılmasına izin verilmeyeceği bu tür operasyonların sık sık yapılacağı ifade edildi.