Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından her sene gerçekleştirilen Dünya Çevre Günü Etkinlikleri bu sene de 25 Mayıs-5 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Etkinliklerden biri 28 Mayıs 2018 tarihinde Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kumla Halk Plajında gerçekleştirildi. Çevreye olan duyarlılığımızı ve saygımızı göstermek adına Kumla sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte, sahile atılan atıklar Büyükşehir Belediyesine bağlı Kent Konseyi Çevre Çalışma Gurubu üyeleri ile birlikte toplanarak bertaraf edildi.
Sahil düzenleme çalışması geçtiğimiz yıllarda tamamlanan Kumla Halk Plajımızda gerçekleştirilen etkinlikte öncelikle “Dünya Çevre Günü” hakkında kısa bir bilgi konuşması yapılmış ve ardından kent gönüllüleri ile atık toplama çalışması gerçekleştirilmiştir.