Bursa’nın en büyük fabrikaları olan Renault ve Tofaş çalışanlarının dün itibarıyle izine çıkmaları nedeniyle Kumla esnafının yüzü güldü.
Her iki fabrika ile yan sanayiinde çalışanların izine ayrılmalarından Kumla’da nasibini aldı. Son iki gündür esnafta canlılık gözlenirken tüm mekanların dolu olduğu, otel ve pansiyonlarda yer kalmazken emlakçılara kiralık evlerde patlama olduğu, ara sokaklarda ise araç parkedecek yer kalmadığı ve bu yönde sıkıntılar yaşandığı görüldü.
Kumlahaber.com ailesi olarak bizde sezonun esnafımıza hayırlı olmasını, vatandaşlarımıza ise iyi tatiller diliyoruz